Převeďte složitý PDF soubor do formátu vhodného pro čtečky

Moderní produkty určené k pohodlnému čtení elektronických knih častokrát přicházejí s podporou zobrazení PDF. Zatímco u klasických ebooků zmíněné přístroje excelují, u PDF již mohou nastat problémy. Častokrát nejde o samotné vykreslení, ale spíše pohodlí spojené s prohlížením. Bez dostatečně velkého displeje se neobejdete bez neustálého přibližování či posouvání. I když se může zdát, že nejde o žádnou velkou překážku, nutnost neustálého zásahu ze strany uživatele se po chvíli stává obzvláště nepříjemnou. Mnohdy proto čtenáři sahají k převodu PDF do použitelnějšího formátu. Tento krok ovšem zaručuje efektivní výsledky pouze v případě vstupního dokumentu obsahujícího výhradně text. Zkratka PDF se ovšem stala symbolem i pro podporu obrázků, tabulek a jiných různorodých prvků. S těmito součástmi si již například konverze do mobi nemusí vždy poradit. Naštěstí se však na obzoru objevuje mocný nástroj – program K2pdfopt. Dotyčná aplikace sice překvapivě jako výstup opět vrátí PDF soubor, ten však disponuje novým (upraveným) formátováním.

První použití

I když webová stránka projektu sídlící na willus.com/k2pdfopt nepůsobí moderním dojmem, rozhodně se nevyplatí K2pdfopt ihned odepsat. Další důvod k zavržení programu může symbolizovat absence grafického ovládacího rozhraní. Naštěstí však předání nezbytného parametru probíhá intuitivně. Nejprve si na zmíněných stránkách v sekci Download stáhněte samotnou aplikaci. Potěšujícím dojmem působí podpora hlavních operačních systémů Windows, Linux a Max OS X. Získaný soubor se neinstaluje, ihned proto lze spustit první převod. Stačí na K2pdfopt přetáhnout kýžený dokument s koncovkou PDF. Zkušenější uživatelé nyní mohou přikročit k úpravě nastavení, ve většině případů však postačí původní hodnoty. Samotnou transformaci zahájí klávesa ENTER. Po dokončení stačí do čtečky přenést výsledný PDF soubor, jenž v názvu nově obsahuje „_k2opt“.

Jasná volba pro text ve sloupcích

Mezi hlavní devizu patří schopnost proměnit dokument připomínající typickou stránku novin v jeden dlouhý řetězec na sebe navazujících informací. Komplikace nezpůsobí česká diakritika ani méně obvyklé znaky. V našem případě byl k otestování použit materiál obsahující matematické symboly, grafy a dokonce i méně rozvětvené vývojové diagramy. Se všemi těmito prvky si K2pdfopt hravě poradil. Možnou drobnou nevýhodu  lze ovšem spatřit ve ztrátě očíslování. Každá stránka je totiž rozdělena na řadu jiných (menších). Díky tomu již obsah neuvádí platné údaje.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: game news | Managed by Lucas03